Tijdens het wijkfeest op 12 juli stond de gemeente op de informatiemarkt met een kraam. Daar lieten we een plattegrond zien en de eerste ideeën voor het vergroenen van het winkelcentrumplein. Hier kon u, als inwoner van de wijk en regelmatige bezoeker van het winkelcentrum, uw mening delen en meedenken over de plannen om het plein te vergroenen. En dat gebeurde volop!
Waarom?
Veel Galecoppers vertelden wat zij belangrijk vinden om het plein aantrekkelijker en groener te maken. Mensen stemden op hun favoriete planten en er kwamen veel goede ideeën binnen. We gingen ook in gesprek over de redenen om het plein te vergroenen, bijvoorbeeld omdat het plein nu erg warm kan worden, maar ook om het plein mooier te maken.
Wat opviel?
Veel Galecoppers vinden meer gezelligheid en sfeer op het plein belangrijk. Bijvoorbeeld met fijne bankjes om op te kunnen zitten en mooie planten die in verschillende seizoenen bloeien. Dat is niet alleen gezellig, maar ook goed voor vogels en insecten!
De uitkomst?
We gaan de ruimte rondom de bomen die er al staan groter maken en de planten waar veel mensen voor gestemd hebben aanplanten. De kleuren die er echt uit sprongen zijn rood/geel tinten en paars/blauw tinten. Populaire heesters zijn de hortensia, magnolia en judasboom. Ook plaatsen we meer bankjes om op te zitten en verbeteren we de entree naar het plein.
Naar verwachting zal de vergroening van het winkelcentrumplein in 2026 gereed zijn.
Heeft u vragen?
Dan kunt u terecht bij Sanne Raggers via het mailadres